دوشنبه 07 مهر 1399 برابر با 28 سبتامبر 2020

برگزاری نمایشگاه رینوتکس 2020

برگزاری نمایشگاه رینوتکس 2020

زمان : 22 لغایت 25 آبان ماه 1399 مکان : نمایشگاه بین المللی تبریز
مدير عامل شركت انتقال گاز ايران:  توانمندسازی پیمانكاران داخلی مسیر توسعه را هموار می كند

مدير عامل شركت انتقال گاز ايران: توانمندسازی پیمانكاران داخلی مسیر توسعه را هموار می كند

مدير عامل شركت انتقال گاز ايران، در جمع خبرنگاران حوزه نفت و گاز، توانمندسازي پيمانكاران داخلي را گامي مهم در مسير توسعه و پيشرفت دانست....
معاون وزیر نفت در امور گاز در مراسم تجلیل از پیشکسوتان دفاع مقدس: شرکت ملی گاز ایران یکی از مراکز اصلی تأمین منابع مالی در راه دفاع از کشور است

معاون وزیر نفت در امور گاز در مراسم تجلیل از پیشکسوتان دفاع مقدس: شرکت ملی گاز ایران یکی از مراکز اصلی تأمین...

بهترین راه جلوگیری از جنگ و رسیدن به صلح، آمادگی برای جنگ است! به گزارش روابط عمومی شرکت ملی گاز ایران، حسن منتظرتربتی، معاون وزیر نفت و...
مدير عامل شركت انتقال گاز ايران: ظرفيت روزانه انتقال گاز ايران به 870 ميليون متر مكعب رسيد

مدير عامل شركت انتقال گاز ايران: ظرفيت روزانه انتقال گاز ايران به 870 ميليون متر مكعب رسيد

مدير عامل شركت انتقال گاز ايران از افزايش ظرفيت روزانه انتقال گاز به 870 ميليون متر مكعب با احتساب ارتقاء 12 درصدي انتقال گاز شيرين در پنج...

English                  Turkish

مناقصه ها و مزایده ها

معاون وزیر نفت در امور گاز: ذخیره‌سازی گاز طبیعی؛ تضمين كننده امنيت انرژی در اقصی نقاط كشور است

وقايع عبرت آموز زمستان 86 در شمال كشور به روشنی به ما آموخت كه نبايد به منابع عظيم گازی كه در جنوب كشور قرار دارند، دل، خوش كنيم. به گزارش روابط عمومی شرکت ملی گاز ایران، حسن منتظرتربتی، معاون وزیر نفت و مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران با بیان این مطلب، افزود: ما تلاش داریم تا براي پايدارسازي امنيت انرژي در اقصي نقاط كشور، از راهكارهايي مطمئن استفاده كنيم كه در مواقع بروز مشكل، تضمين كننده امنيت انرژي باشند.

وی با بیان این که ذخیره‌سازی گاز طبیعی یکی از این راهکارهاست که علاوه بر برتري اقتصادي در قياس با احداث خطوط لوله، آسودگي خاطر را در فصل سرد براي مردم به ارمغان مي‌آورد، گفت: ذخیره کردن گاز در مخازن زیرزمینی برای اطمینان از تأمین انرژی در زمان اوج مصرف، یکی از مزیت‌های اصلی صنعت ذخیره‌سازی است.  

تربتی در ادامه، افزود: در زمستان که مصارف خانگی چند برابر می‌شود، نیازمند منابعی مازاد بر ذخایر موجود هستیم تا بتوانیم پاسخگوی نیازهای مصرف کنندگان در زمان اوج مصرف باشیم، ضمن آن كه اگر خطوط لوله بر اثر حوادث غیرمترقبه و بلایای طبیعی همچون سیل یا زلزله دچار آسیب شود، نمی‌توان تأمین گاز شهرها و کلانشهرها را تا برطرف شدن اساسی مشکل، متوقف کرد.

مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران طرح توسعه ذخیره‌سازی در میدان شوریجه را يکی از برنامه‌های جبران كمبود گاز در شمال شرق کشور، عنوان کرد و گفت: برای این منظور، پس از اتمام موفقیت‌آمیز فاز اول ذخیره سازی شوریجه، فاز دوم و توسعه میدان ذخیره سازی شوریجه در دستور کار قرار گرفت.

وی در ادامه، افزود: در اهمیت توسعه میادین ذخیره‌سازی این مناطق همین بس که، پياده سازي این پروژه‌ها، شرکت گاز را از اجرای خطوط لوله جدید، بی‌نیاز و عدم نیاز به واردات گاز را بیش از پیش تقویت می‌کند.

معاون وزیر نفت در امور گاز در پایان، خاطرنشان کرد: هم‌اکنون شرکت ملی گاز ایران در داخل کشور از توان فناورانه قوي در فعالیت‌های اجرایی چاه‌ها و ذخیره‌سازی در مخازن هیدروکربوری برخوردار است، هرچند؛ در موضوع تجهیزات و ذخیره‌سازی در سفره‌های آب و گنبدهای نمکی، نیاز به افزایش دانش و تكنولوژي داریم که در این زمینه، پیمانکاران را ملزم به استفاده از شرکای خارجی صاحب تکنولوژی کرده‌ایم.

29 بازدید
رای دادن به این مورد
(0 رای)
منتشر شده در اخبار ویژه اسلایدر
کد خبر: 543

ارتباط با ما

عضویت در خبرنامه سایت