پنج شنبه 02 بهمن 1399 برابر با 21 ژانویه 2021

مدير منطقه 8 عمليات انتقال گاز: مسئولیت پذیری و آینده نگری موفقیت های سازمانی را تضمین می كند

مدير منطقه 8 عمليات انتقال گاز: مسئولیت پذیری و آینده نگری موفقیت های سازمانی را تضمین می كند

مدير منطقه 8 عمليات انتقال گاز، مسئوليت پذيري و آينده نگري را تضمين و راهكاري مطمئن در موفقيت هاي سازماني دانست. به گزارش روابط عمومي...
جلسه همفكری و تبادل نظر مدیر منطقه 8 عملیات انتقال گاز با مدیرعامل گاز استان آذربایجان غربی

جلسه همفكری و تبادل نظر مدیر منطقه 8 عملیات انتقال گاز با مدیرعامل گاز استان آذربایجان غربی

در نشست مشترك مديرمنطقه 8 عمليات انتقال گاز با مدیرعامل شرکت گاز استان آذربایجان غربي، برزمينه هاي همكاري دوجانبه در جهت استفاده بهينه...
وزیر نفت در پنجمین همایش CSR وزارت نفت: مسئولیت اجتماعی یک سرمایه‌گذاری عظیم در حوزه منابع انسانی است

وزیر نفت در پنجمین همایش CSR وزارت نفت: مسئولیت اجتماعی یک سرمایه‌گذاری عظیم در حوزه منابع انسانی است

مسئولیت اجتماعی از بخش‌های جدیدی در کل کشور به شمار می‌آید که صنعت نفت به آن ورود کرده و به جد، آن را دنبال می‌کند و دستاوردهای آن در این...
مدیرعامل شرکت انتقال گاز ایران خبر داد: انجام یک هزار و صد کیلومتر پیگرانی هوشمند خطوط انتقال گاز طی 4 ماه

مدیرعامل شرکت انتقال گاز ایران خبر داد: انجام یک هزار و صد کیلومتر پیگرانی هوشمند خطوط انتقال گاز طی 4 ماه

مدیرعامل شرکت انتقال گاز ایران از حمایت شرکت های داخلی برای دانش اندوزی و توانمندسازی در تعمیرات خطوط لوله انتقال گاز خبر داد.
خوداتكايي منطقه 8 عمليات انتقال گاز در ساخت IGVتوربين

خوداتكايي منطقه 8 عمليات انتقال گاز در ساخت IGVتوربين

مدير منطقه 8 عمليات انتقال گاز از مونتاژ و ساخت IGV توربين تاسيسات تقويت فشار گاز زنجان توسط كارشناسان اين منطقه خبر داد. به گزارش روابط...

دسترسی های سریع

 
 
 
 

معاون وزیر نفت در امور گاز: تا هفته دولت سال جاری، 900 روستا به شبکه گاز متصل می شوند

مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران با بیان اینکه امسال تولید تجمعی گاز ایران به حدود 300 میلیارد مترمکعب افزایش می‌یابد، از افتتاح گازرسانی به 900روستای جدید تا هفته دولت خبر داد و گفت: ساخت خط لوله جدید گاز «پارچین- سنگ بست- مشهد» با هدف افزایش پایداری شبکه گاز در شمال شرق کشور آغاز شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی گاز ایران، حسن منتظرتربتی روز دوشنبه (13 مردادماه) در حاشیه افتتاح پروژه های گازرسانی استان خراسان رضوی که با حضور بیژن زنگنه، وزیر نفت، سیدامیرحسین قاضی‌زاده هاشمی، نماینده مردم مشهد و کلات و نایب‌رییس اول مجلس، جمعی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی و... بصورت ویدئوکنفرانس برگزار شد، در تشریح آخرین وضعیت برنامه های توسعه شبکه گاز شهری و روستایی ایران، گفت: تا پایان سال جاری و در قالب اجرای یک برنامه دو مرحله ای عملیات اجرایی گازرسانی به دوهزار روستای جدید آغاز شود.

مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران، افزود: قانون بند «ق» تبصره دو قانون بودجه سال ۹۳ و نیز قانون رفع موانع تولید که توسط مجلس به تصویب رسید، قوانین خوبی بودند که با تدبیری مناسب و یک اجرای عالی توانستند روند گازرسانی شهری، روستایی و واحدهای تولیدی و صنعتی را به این نقطه برسانند.

معاون وزیر نفت در امور گاز با بیان این که قانون مذکور این امکان را به شرکت گاز داد تا «دود» را به «درآمد» تبدیل کند، تصریح کرد: اجرای این بند از قانون بودجه که با هدف تسریع در روند گازرسانی به روستاهای کشور مطرح شده بود و در پی آن، جایگزینی گاز با دیگر سوخت‌های میان تقطیر در شهرها و روستاهایی که از شبکه گاز دور هستند، این امکان را برای ما بوجود آورد تا از محل صرفه‌جویی در مصرف سوخت مایع و صادرات آن، به درآمد قابل توجهی دست یابیم.

این مقام مسئول در ادامه، افزود: پس از آن، صادرات سوخت مایع به محل درآمدی برای انجام پروژه‌های گازرسانی تبدیل شد تا بدون دریافت کمترین کمک از دولت، شرایط خدمت‌رسانی شرکت ملی گاز ایران به مردم، بیش از پیش، فراهم شود.

تربتی با اشاره با کارنامه درخشان شرکت ملی گاز ایران از سال 1349 تاکنون، گفت: به مدد تلاش‌هایی که در بحث توسعه پارس جنوبی مطرح شد و به دنبال آن، افزایش تولیدی که انجام گرفت، موفق به توسعه گازرسانی شهری و روستایی و نهایتاً واحدهای تولیدی و صنعتی شدیم

وی میزان تولید گاز را در سال پیش رو، افزون بر ۳۰۰ میلیارد مترمکعب عنوان و خاطرنشان کرد: با اقداماتی که در چارچوب بند «ق» طی چند سال اخیر انجام شد، تقریباً حدود ۱۰ میلیارد دلار از «دود» های سرگردان، به پول تبدیل شد؛ هم اکنون هم مجموعاً هر سال بین ۳ تا 3.5 میلیارد دلار این درآمد را داریم، در حالی که کل هزینه‌ای که برای این توسعه انجام دادیم، ۴ میلیارد و ۳۰۰ میلیون دلار بوده است.

مدیرعامل شرکت ملی گاز ادامه داد: تاکنون در استان خراسان رضوی و در بحث پروژه‌های گازرسانی، ۱۵۰۰ میلیارد تومان هزینه شده که یکی از مزیت‌های آن، استفاده پروژه از ظرفیت داخل و تأمین تمام کالاها از صنایع داخلی بوده که منجر به اشتغال‌زایی و رونق اقتصادی در منطقه شده است.

تربتی با اشاره به روند رو به رشد گازرسانی روستایی، تبیین کرد: ۳۳۲۹ روستا در خراسان رضوی داشتیم که در ابتدای سال 92 حدود 949 مورد آن گازرسانی شد و ضریب ۵۵ درصدی بهره‌مندی از گاز طبیعی را به ارمغان آورد، این در حالی است که امروز به ضریب ۹۲ درصدی بهره‌مندی رسیده‌ایم و پروژه گازرسانی به ۳۵۰ روستا را هم در دست اجرا داریم که با این تعداد روستا، ضریب بهره‌مندی روستایی به ۹۸ درصد خواهد رسید.

136 هزار میلیارد تومان اعتبار برای پروژه های توسعه ای گاز

وی با بیان این که به مدد قانون رفع موانع تولید و بند «ق»، در طول این چند سال موفق شدیم ۱۳۶ هزار میلیارد تومان در شرکت ملی گاز، کارهای توسعه‌ای داشته و سرمایه‌گذاری کنیم که در نوع خود، بی‌نظیر است، تاکید کرد: هم‌اکنون 900روستا برای گازرسانی آماده و روند افتتاح آن‌ها آغاز شده ضمن آنکه تا هفته دولت، 32 هزار و ۱۹۷ روستا در کشور از نعمت گاز بهره‌مند خواهند شد و به این ترتیب، تعداد کل روستاهای باقیمانده قابل گازرسانی، به ۹ هزار و ۵۲۷ روستا می‌رسد.

آغاز ساخت خط لوله استراتژیک گاز در شمال شرق ایران

تربتی همچنین با اشاره به آغاز عملیات اجرایی ساخت خطوط انتقال و تغذیه تقویتی گاز ۴۸ اینچ پارچین - سنگ بست به مشهد، گفت: این طرح شامل خطوط انتقال و تغذیه تقویتی گاز به طول ۸۵ کیلومتر با نزدیک به 600 میلیارد تومان سرمایه گذاری است.

مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران با بیان اینکه بر اساس برنامه زمان بندی تعریف شده این خط لوله جدید انتقال گاز تا پایان سال آینده در مدار بهره برداری قرار خواهد گرفت، تصریح کرد: با بهره برداری از این پروژه حدود ۳۰ درصد به گاز ورودی مشهد افزوده خواهد شد.

معاون وزیر نفت با اعلام اینکه در حال حاضر گاز مشهد از خط لوله سرخس - نکا تامین می‌شود و با بهره‌برداری از خط پارچین - سنگ بست، شهر مشهد از منابع گازی جنوب هم بهره مند خواهد شد، خاطرنشان کرد: به عبارت دیگر با بهره برداری از این خط لوله علاوه بر افزایش پایداری شبکه گاز در شمال شرق کشور، زمینه بی‌نیازی بیشتر از واردات گاز فراهم می شود.

85 بازدید
رای دادن به این مورد
(0 رای)
منتشر شده در اخبار ویژه اسلایدر
کد خبر: 539

آخرین اخبار

اوقات شرعی

ارتباط با ما

عضویت در خبرنامه سایت