پنج شنبه 09 تیر 1401 برابر با 30 جون 2022

افزايش پايداري خطوط انتقال گاز تبريز/ نوردوز

افزايش پايداري خطوط انتقال گاز تبريز/ نوردوز

با هدف افزایش ضریب ایمنی و انتقال بهینه و پايدار گاز طبيعي، عملیات تعمیرات اضطراری بر روی خط لوله انتقال گاز 30 اينچ تبريز/ نوردوز با...
معاون وزیر نفت در امور گاز : 4 میلیارد دلار سرمایه گذاری در نخستین گام برای هوشمند سازی کنتورهای گاز نیاز است

معاون وزیر نفت در امور گاز : 4 میلیارد دلار سرمایه گذاری در نخستین گام برای هوشمند سازی کنتورهای گاز نیاز است

۹۹ درصد مشکلات کشور با توجه به ظرفیت توانمندی شرکت های دانش بنیان، قابل حل است و اگر در این حوزه به درستی سرمایه گذاری کنیم، نیاز به...
مدير منطقه 8 عمليات انتقال گاز:چرخ‌هاي خوداتكايي منطقه 8 عمليات به سمت توسعه مي‌چرخد

مدير منطقه 8 عمليات انتقال گاز:چرخ‌هاي خوداتكايي منطقه 8 عمليات به سمت توسعه مي‌چرخد

مديرمنطقه 8 عمليات انتقال گاز، از تداوم حركت چرخ‌هاي خوداتكايي اين منطقه عملياتي به سمت توسعه پايدار خبر داد.
رئيس محيط زيست شركت انتقال گاز تأکید کرد: لزوم رعایت الزامات زیست محيطي در راستای استمرار انتقال پاك گاز

رئيس محيط زيست شركت انتقال گاز تأکید کرد: لزوم رعایت الزامات زیست محيطي در راستای استمرار انتقال پاك گاز

رئيس محيط زيست شركت انتقال گاز ايران در جلسه كارگروه محيط زيست، بر لزوم رعايت الزامات زيست محيطي در راستاي استمرار انتقال پاك گاز تاكيد...
افزايش ضريب ايمني خط 12 اينچ انتقال گاز انشعاب پالايشگاه تبريز

افزايش ضريب ايمني خط 12 اينچ انتقال گاز انشعاب پالايشگاه تبريز

مدير منطقه 8 عمليات انتقال گاز از افزايش ضريب ايمني خط 12 اينچ انتقال گاز انشعاب پالايشگاه تبريز توسط پرسنل عملياتي اين منطقه خبر داد.

دسترسی های سریع

 
 
 
 
 

مدير عامل شركت انتقال گاز ايران: بالغ بر 1400 ميليارد ريال در هدر رفت گاز طبيعي صرفه جويي شده است

مدير عامل شركت انتقال گاز ايران گفت: بالغ بر يك هزار و 400 ميليارد ريال با استحصال گاز صرفا در امر جلوگيري از هدر رفت گاز طبيعي صرفه جويي داشته ايم. سعيد توكلي، مدير عامل شركت انتقال گاز ايران در نشست مسئولين منطقه 8 عمليات انتقال گاز گفت: شركت انتقال گاز با استفاده از توان فكري و كاري كاركنان و با بكارگيري روشهاي نوين تعميرات، بدون تخليه گاز طبيعي از خطوط لوله، توانسته است از سال گذشته تاكنون بالغ بر يك هزار و 400 ميليارد ريال با ممانعت از هدر رفت گاز طبيعي صرفه جويي قابل ملاحظه اي را با تبعيت از اقتصاد مقاومتي رقم زند.

وي افزود: اين شرکت تاکنون به تعهدات خود در تداوم انتقال گاز و تامين گاز مبادي مصرف به نحو احسن عمل نموده، بطوريكه با انتقال روزانه بيش از ۷۵۵ میلیون مترمکعب گاز، رکورد جديدي را در شركت ملي گاز ايران به ثبت رسانده است، بي شك موفقيت در انجام رسالت سازماني و ارائه خدمات مطلوب ناشي از پشتيباني، نگاه سيستماتيك و بهره مندي مناسب از توان علمي و بالقوه نيروي انساني است.

توكلي شركت انتقال گاز را شركت دانش محور و چابك معرفي كرد و افزود: در سال جاري 1907 كيلومتر خطوط انتقال گاز با شرايط ويژه اي تحويل و تحول شده و با افزودن بر خطوط لوله اين شركت، كل خطوط لوله فشار قوي تحت پوشش شركت انتقال گاز را در كشور به بیش از 36 هزار كيلومتر افزايش داده است؛ يقينا حفاظت از خطوط لوله و پايداري انتقال گاز، هوشياري و دقت نظر نيروهاي عملياتي را مي طلبد.

وي در تشريح تعهدات و فعاليتهاي شركت انتقال گاز افزود: علاوه بر تعهدات صادراتي و مصارف صنايع و خانگي، 270 ميليون متر مكعب گاز در نيمه نخست سال جاري به نيروگاهها تحويل داده شده است كه اين امر مي تواند علاوه بر تقويت رونق اقتصادي، تاثير بسزايي نيز در حفظ محيط زيست نمايد.

مدير عامل شركت انتقال گاز ايران تصريح نمود: برای اینکه بتوانیم شرکت را به جایگاه واقعی و سرآمد برسانیم بايد خودمان را به سازمان نزديك نموده و با برخورداري از يك نگاه متوازن و توسعه همه جانبه، برای بهبود شرایط، گامهاي موثر و اثر بخش برداشته و همواره نگاه رو به جلو داشته باشيم .

توكلي خاطر نشان كرد: شركت انتقال گاز همواره در حال توسعه و گسترش بوده، ضرورت دارد با نظارت بهتر و بهره گيري از تكنولوژي هاي نوين، ظرفيت ها را شناخت و با مديريت هزينه ها و صرفه جويي در انرژي توجه ويژه اي به برون سپاري داشته و در صيانت از سرمايه هاي ملي حساس باشيم.

وي در پايان هدف از سفرهاي كاري و بازديد از تاسيسات مناطق را آگاهي از موانع و مشكلات پيش روي فعاليت هاي عملياتي عنوان كرد و بيان داشت: همواره بر آن هستيم با ايجاد راهكارهاي مناسب، ارائه طريق و بهره گيري از خرد جمعي، فردايي متفاوت رقم زده و در مسير توسعه پايدار گامهاي اساسي برداريم .

985 بازدید
رای دادن به این مورد
(0 رای)
منتشر شده در اخبار ویژه اسلایدر
کد خبر: 305

اوقات شرعی

ارتباط با ما

عضویت در خبرنامه سایت