پنج شنبه 11 خرداد 1402 برابر با 01 جون 2023

اخبار اسلایدر

اخبار اسلایدر (436)

چهارشنبه, 10 خرداد 1402

به‌زودی قرارداد گازی میان ایران و ترکمنستان به امضا خواهد رسید؛ بر اساس این قرارداد، واردات روزانه ۱۰ میلیون مترمکعب گاز از ترکمستان در همین ماه آغاز می‌شود.

سه شنبه, 09 خرداد 1402

چهاردهمین دوره مسابقات قرآنی «بهار در بهار» ویژه کارکنان و همسران شرکت ملی گاز ایران با معرفي نفرات برتر خود پايان يافت.

دوشنبه, 08 خرداد 1402

جامعه مبتنی بر دستورات دینی و قرآنی، جامعه‎ای موفق بوده و این مهم در یک مجموعه و سازمان در انجام خدمات‌رسانی بهتر و با کیفیت‌تر خود را نشان می‌دهد.

یکشنبه, 07 خرداد 1402

مديركل ديوان محاسبات استان آذربايجان شرقي، انتقال پايدار و بهره ور گاز طبيعي را مكمل رشد و توسعه بخشهاي مختلف اقتصادي و صنعتي كشور دانست.

دوشنبه, 01 خرداد 1402

با انجام عمليات تعمير گيرباكس شير پلاگ خارجي  در خط 40 اينچ تاسيسات تقويت فشار گاز مرند، ضمن جلوگيري از تخليه و هدر رفت گاز، صرفه جويي ارزي نيز به دنبال داشت.

شنبه, 30 ارديبهشت 1402

صنعت گاز که صنعتی خودکفا است، هم‌اکنون بالغ بر 80 درصد تجهیزات و تولیدات طرح‌های خود را از سوی شرکت‌های داخلی تامین می‌کند که این مهم، نشان از ظرفیت بالای شرکت ملی گاز ایران در این حوزه دارد.

شنبه, 30 ارديبهشت 1402

مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران در دیدار با معاون وزیر نفت عراق ضمن تشریح توانمند‌ی‌های بومی صنعت گاز ایران، این شرکت را به لحاظ دانش فنی و توان مهندسی، بهترین گزینه برای اجرای طرح‌های توسعه‌ای و زیرساختی گاز در عراق دانست و بر آمادگی این شرکت برای صادرات این خدمات به منظور اجرای پروژه‌های گازی عراق در کنار صادرات گاز به این کشور، تأکید کرد.

شنبه, 30 ارديبهشت 1402

پیش‌بینی می‌شود حجم انتقال گاز در سال ۱۴۰۲، به ۲۸۰ میلیارد مترمکعب برسد.

چهارشنبه, 27 ارديبهشت 1402

تبیین رویکرد شرکت ملی گاز ایران در نمایشگاه نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی؛

تقاضامحوری هدفمند برای رفع نیازهای فناورانه؛ رویکرد شرکت ملی گاز ایران در نمایشگاه بیست و هفتم

«تقاضا محوری هدفمند»، رویکرد اصلی شرکت ملی گاز ایران برای حضور و مشارکت در بیست و هفتمین نمایشگاه بین‌المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی است.

چهارشنبه, 27 ارديبهشت 1402

اقتصاد دانش بنيان امروزه به عنوان يكي از عوامل بسيار موثر در تحولات اقتصادي و اجتماعي به شمار مي آيد و موجب رشد و توسعه پايدار جامعه و در نهايت تحقق اقتصاد مقاومتي مي شود. شركتهای دانش بنیان با تحول در عرصه علم و دانش و كشف یافته ها و نتایج جدید اقتصادی در رشد و توسعه مناطق مختلف تاثیر زیادی دارند. به دنبال تاکید مقام معظم رهبری بر افزایش تولیدات صنعت نفت با تکیه بر دانش‌بنیان کردن صنایع نفتی، در صنعت نفت از حداکثر توان شرکت های دانش بنیان و موسسات تحقیقاتی برای رفع چالش ها و نیازهای فناوری ساخت و خدمات استفاده می­شود.

در همین راستا، بند (الف) تبصره 18 قانون بودجه 1401 كشور، تسهيلاتي را به منظور ايجاد اشتغال با تكيه بر دانش بنيان كردن صنعت نفت در رسته هاي اولويت دار وزارت نفت و با هدف كمك به تامين داخلي تجهيزات مورد نياز، پياده سازي طرح هاي توسعه اي اشتغال آفرين، توليد بار اول و تكميل زنجيره ارزش نفت و گاز اختصاص داده است. لذا از كليه شركت هاي فناور، نوآور، خلاق و دانش بنيان ، متقاضي استفاده از اين تسهيلات (مطابق ضوابط مندرج در شيوه‌نامه اجرايي) دعوت مي‌شود از تاريخ 16/02/1402 تا زمان اتمام منابع در دسترس اين بند قانوني، در سامانه تسهيلات بند (الف) تبصره 18 صندوق پژوهش و فناوري صنعت نفت به آدرس my.ioiv.ir مراجعه و با تكميل فرم هاي مربوطه و ارائه مستندات مورد نياز، درخواست­هاي خود را ثبت نمايند.

بر اساس برنامه مصوب توسعه اشتغال وزارت نفت، اهم رسته هاي اولويت دار به شرح ذيل مي باشد كه متقاضيان مي بايست در ذيل هر يك از رسته‌ها اقدام به ثبت نام در سامانه مذكور نمايند.

      بهينه سازي مصرف انرژي

      تحول ديجيتال در صنعت نفت

      افزايش ضريب بازيافت از طريق احياي چاه هاي غيرفعال و كم بازده و ساير راهكارها

      فلرينگ و بازيابي گازهاي همراه نفت

      ساخت بار اول محصولات استراتژيك و توليد كالاهاي دانش بنيان صنعت نفت

      تكميل زنجيره ارزش صنايع پايين دستي

      طرح هاي شيرين سازي نفت كوره ترش

      طرح هاي زيست محيطي و تصفيه پساب هاي صنعت نفت

      طرح هاي پيكسايي مصرف گاز در زمستان

      توسعه صادرات كالا/ دانش فني/ خدمات دانش بنيان به خارج از كشور

      طرح هاي داخلي سازي لايسسنس هاي فرآيندي مورد استفاده در صنعت پالايشي و پتروشيميايي

* شيوه نامه اجرايي مربوط به اين برنامه و فرآيند بررسي درخواست ها در سامانه مذكور قابل مشاهده و بهره‌برداري است.

صفحه1 از32

آخرین اخبار

اوقات شرعی

ارتباط با ما

عضویت در خبرنامه سایت