دوشنبه 11 فروردين 1399 برابر با 30 مارس 2020

دست يابي منطقه 8 عمليات به دانش ارتقاء سيستم اعلان حريق در تاسيسات اندازه گيري گاز

مدير منطقه 8 عمليات انتقال گاز از دست يابي كاركنان اين منطقه به دانش فني ارتقاء، تعمير و نگهداري سيستم اعلان حريق در تاسيسات اندازه گيري و صادرات گاز خبر داد.به گزارش روابط عمومي منطقه 8 عمليات انتقال گاز، يداله بايبوردي، مدير منطقه 8 عمليات، با اعلام اين خبر گفت: كارهاي انجام يافته در رابطه با سيستم G& Fتاسيسات نوردوز و تغييرات مورد نياز با آناليز نرم افزار Algoworks مربوط به سيستم اعلان حريق زيمنس و پروژه مربوط به تاسيسات و آدرس دهي سخت افزاري و نرم افزاري مختص اين سيستم براي اولين بار توسط كارشناسان اين منطقه صورت گرفته است.

بايبوردي با اشاره به دست یابی متخصصان این منطقه به دانش فنی بومی افزود: ارتقاء، تعمير و نگهداري سيستم اعلان حريق در تاسيسات اندازه گيري و صادرات گاز نوردوز که با دانش متخصصان اين تاسيسات انجام می‌شود، ضمن بی نیاز شدن از خدمات کارشناسی خارج از کشور، بالغ بر 150 ميليون ريال براي نخستين مرحله صرفه جویی ارزی در بر داشته است.

وي، حذف دتكتور گاز از انبار، حذف دتكتورهاي اتاق باطري قديم و نصب و راه اندازي در اتاق باطري جديد بصورت نرم افزاري و سخت افزاري، نصب دتكتور دود در زير زمين اتاق كنترل و پيكره بندي نرم افزاري بر اساس الزامات HSE در جهت ارتقاء ضريب امنيت، رفع ايراد از دتكتور شعله سايت ميترينگ را نيز از تغييرات انجام يافته در سيستم اعلان حريق در تاسيسات فوق توسط كارشناسان اين منطقه دانست.

مدير منطقه 8 عمليات انتقال گاز اظهار داشت: یکی از بخش های مهم حفاظتی در ايستگاههاي اندازه گيري سیستم G& Fاست که این سیستم مهم، وظیفه اعلان حريق و خارج كردن سيستم ميترينگ و همچنين قطع صادرات گاز از تاسيسات را برعهده دارد.

بايبوردي افزود: آنچه که در این اقدام دارای اهمیت و ارزشمند می‌باشد، این است که دست يابي به دانش فني ارتقاء، تعمير و نگهداري سيستم اعلان حريق بدون هیچگونه آموزش های مرتبط و تنها با بهره مندی از توانمندی علمی و تجربی كارشناسان توانمند تاسيسات اندازه گيري و صادرات گاز نوردوز انجام شده است.

مدیر منطقه 8 عملیات انتقال گاز در خاتمه ضمن قدردانی از پرسنل خلاق، این اقدام را گامی مهم در راستای خوداتکایی، کاهش هزینه ها و کسب دانش فنی دانست .

85 بازدید
رای دادن به این مورد
(1 رای)
منتشر شده در اخبار ویژه اسلایدر
کد خبر: 467

ارتباط با ما

عضویت در خبرنامه سایت