سه شنبه 13 خرداد 1399 برابر با 01 جون 2020

با شركت در كارگاه آموزشي، پرسنل منطقه 8 عمليات با سيستم (GIS)آشنا شدند

بمنظور ارتقاء دانش و معلومات موارد مربوط به اهميت سیستم اطلاعات جغرافیایی (GIS)، يك دوره آموزشي با حضور پرسنل واحدهاي منطقه 8 عمليات انتقال گاز در تبريز برگزار گرديد. به گزارش روابط عمومي منطقه 8 عمليات انتقال گاز، دراين دوره آموزشي، حميدرضا زارعي، كارشناس ارشد (GIS) منطقه 8 و مدرس اين دوره، اطلاعات مبسوطي دررابطه با تعريف سیستم (GIS) و ويژگي هاي آن و ... را مطرح و در جمع فراگيران مورد بحث و تبادل نظرقرار داد.

زارعي گفت: سیستم اطلاعات جغرافیایی (GIS) بستری برای ذخیره، نگهداری، مدیریت و تجزیه و تحلیل اطلاعات جغرافیایی و شناسنامه فنی تجهیزات بوده و جهت کار همزمان با داده هایی که وابستگی مکانی و توصیفی دارند، طراحی شده است .

زارعي افزود: سیستم ( GIS) یک سیستم کامپیوترمبنا بوده که به عنوان یک مجموعه متشکل از سخت افزار، نرم افزار، اطلاعات جغرافیایی، نیروی انسانی و مدلهای پردازش داده ها، به منظورتولید، ذخیره سازی، نمایش، بازیابی، پردازش، بروزرسانی و...اطلاعات جغرافیایی و فنی مربوط به عوارض و پدیده‌های مختلف منطقه مورد استفاده قرار میگیرد.

مدرس اين دوره با اشاره به اینکه استفاده از علم GIS باعث بهینه شدن کارها می‌شود، تصریح کرد : افزایش کارایی فعالیتهای تعریف شده برای این منطقه با بکارگیری تکنولوژی نوین یکی از هدفهای مهم و اساسی بوده و از آنجا که بیشتر سیاستها، طرحها و عملیات روزمره عمرانی و تاسیساتی در این منطقه به اطلاعات مکانی دقیقی نیاز دارد، استفاده ازسیستمی که بتواند تمامی اطلاعات مورد نیاز را در یک نظام ماشینی گرد آورده و سازماندهی نماید، بسیار سودمند بوده و استفاده از اين سیستم مديريتي به طراحی بهینه کارها و برنامه ها کمک می کند.

در اين كارگاه آموزشي كه به مدت سه روز و با مشاركت علي جاهدي و حميدرضا زارعي برگزار شد، شركت كنندگان با سیستم اطلاعات مكاني شركت انتقال گاز(GE-Gis)، آگاهي يافته و ديدگاههاي خود را در قالب پرسش و پاسخ مطرح نمودند.

167 بازدید
رای دادن به این مورد
(0 رای)
منتشر شده در اخبار ویژه اسلایدر
کد خبر: 462

ارتباط با ما

عضویت در خبرنامه سایت