سه شنبه 13 خرداد 1399 برابر با 01 جون 2020

سنجش آمادگي كاركنان منطقه 8 عمليات در شرايط اضطراري

همزمان با هفته پدافند غير عامل و بمنظورارزيابي عملكرد و افزايش آمادگي كاركنان جهت مقابله با بحران هاي احتمالي، مانور واكنش در شرايط اضطراري در تاسيسات اندازه گيري گاز جلفا برگزار شد. به گزارش روابط عمومي منطقه 8 عمليات انتقال گاز، فرهاد قديمي، رئيس امور بهداشت، ايمني، محيط زيست و پدافند غير عامل منطقه 8 با اعلام اين مطلب گفت: اين مانور طبق سناريو قبلي و با مشاركت و همكاري مقامات دولتي و اعضاء ستاد بحران شهرستان جلفا برگزار و مواردي مانند تخليه اضطراري، محصور كردن محل حادثه، كنترل تردد نفرات، اطفاء حريق، حمل مصدوم و امداد نجات انجام گرفت.

رئيس امور بهداشت، ايمني، محيط زيست و پدافند غير عامل منطقه 8 عمليات انتقال گاز افزود: برگزاري اينگونه مانورها مي تواند در جهت بالا بردن آمادگي كاركنان درمواجهه با شرايط اضطراري و غيرمترقبه و بالا بردن سرعت عمل در مواقع لزوم براي كاركنان مفيد و موثر واقع شده و نقاط ضعف و قوت نمايان گردد.

وي تصريح نمود: در اين رزمايش، پرسنل تاسيسات اندازه گيري گاز جلفا با عملكرد سريع و مناسب، ضمن كنترل وضعيت بحراني، به مبارزه با آتش پرداختند و يكبار ديگر نحوه صحيح اطفاء حريق را عملا تجربه كردند.

قديمي تاكيد كرد: با توجه به حساسيت بالاي منطقه 8 عمليات انتقال گاز و مناطق تحت پوشش، در هفته پدافند غيرعامل، مانور قطعي برق در تاسيسات تقويت فشار گاز سراب و تبريز برگزار شده و در نظر است در روزهاي آينده نيز مانورهاي مشابهي در تاسيسات تقويت فشار گاز چلوند و ساير تاسيسات برگزار گردد؛ چرا كه با اجرای چنين مانورهايي می توان اجزا و کلیت طرح های مقابله با حوادث غیرمترقبه را آزمایش، ارزیابی و به طور مستمر مورد تجدید نظر و تکامل قرارداد.

179 بازدید
رای دادن به این مورد
(0 رای)
منتشر شده در اخبار ویژه اسلایدر
کد خبر: 456

ارتباط با ما

عضویت در خبرنامه سایت