یکشنبه 06 بهمن 1398 برابر با 26 ژانویه 2020

مدیر منطقه 8 عملیات انتقال گاز: نمایشگاه ربع رشیدی بستر ساز انتقال تكنولوژي و بزرگراه تبادل اطلاعات

مدیر منطقه 8 عملیات انتقال گاز ایران در آیین گشایش هفتمين نمایشگاه نوآوری وفناوری های پیشرفته ربع رشیدی، برپایی نمایشگاه را بستر مناسبی برای انتقال تكنولوژي و تبادل افکار و ایده ها دانست . به گزارش روابط عمومی منطقه 8 عملیات انتقال گاز ایران، یداله بایبوردی، مدیر منطقه 8 عملیات انتقال گاز ایران در حاشیه افتتاحیه هفتمين نمایشگاه نوآوری وفناوری های پیشرفته ربع رشیدی با اعلام این خبر گفت: منطقه 8 عمليات انتقال گاز امسال نيز همانند سال قبل با رویکرد مشارکتی و پژوهشی فرصت حضور در هفتمين نمایشگاه ربع رشیدیرا فراهم نمود تا با ارائه توانمندیها و دستاوردهای خودکفایی، نیازها و اولویت های پژوهشی خود را به پژوهشگران و تولیدکنندگان صنایع نفت و گاز بومی عرضه نمایند.

مدیر منطقه 8 عملیات انتقال گاز ایران افزود: اين نمایشگاه پژوهش محور بوده و فرصت مغتنمی است برای شرکت های دانش بنیان، سازندگان تجهیزات صنعت نفت و گاز، صاحبان ایده، پژوهشگران و ارائه دهندگان خدمات و کالا که با ارائه ایده و نوآوری های خود از یک سو و بهره مندی از فرصت کسب و کار از سوی دیگر، بتوانند در رفع نیازمندیهای فنی و تخصصی صنایع کشور در مسیر اقتصاد مقاومتی سهیم باشند.

بايبوردي اظهارداشت: پرسنل منطقه 8 با حضور گسترده و فعال دراين نمايشگاه، آخرين دستاوردهاي تخصصي و فن آورانه خود را بمنظور بومي سازي و دستيابي به خودكفايي كامل در معرض ديد عموم بويژه شركت هاي دانش بنيان، سازندگان تجهيزات نفت و گاز و صنعتگران قرار دادند.

مدير منطقه 8 عمليات انتقال گاز با اشاره به موقعیت جغرافیایی محل برپایی نمایشگاه ربع رشیدی بيان كرد: شهر تبریز بعنوان یکی از قطب های صنعتی کشور، می تواند محل تبادل و تعامل افکار پژوهشی بوده و با بهره گیری صنایع کوچک و مادر و همچنین دانشگاهها و مراکز علمی در توسعه و تکمیل چرخه‌ی علم تا فناوری نقش موثری را در سطح ملی و بین المللی ایفا نماید.

وي در رابطه با استقبال مراکز صنعتی از نمایشگاه گفت: ارزیابی فعالیت هفت ساله نمایشگاه ربع رشیدی نشان می دهد، حضور فعال واحدهای پژوهشی شركت هاي تابعه صنعت نفت در نمایشگاه ربع رشیدی نقطه عطفی است، بمنظور بهره مندی حداکثری از افکار پژوهشی نخبه های دانشگاهی و صنایع بومی که بی شک در رفع نیازمندیهای فناورانه و تجهیزات نفت و گاز تاثیر قابل ملاحظه ای خواهد داشت.

شايان ذكر است هفتمين نمایشگاه ربع رشیدی امسال با رویکرد متفاوت، در قالب 18 زون تخصصی و 30 رویداد فناورانه، برگزار و بیش از سه هزار و 200 طرح با آخرین توانمندیهای خودکفایی و اقتصاد مقاومتی و نیازمندیهای فناورانه از شرکت کنندگانی از جمهوری اسلامی ایران و کشورهای خارجی، از 13 الي 17 آبان ماه سالجاري در محل نمايشگاه بين المللي تبريز در معرض دید عموم بازدید کنندگان قرار گرفته است.

85 بازدید
رای دادن به این مورد
(0 رای)
منتشر شده در اخبار ویژه اسلایدر
کد خبر: 455

ارتباط با ما

عضویت در خبرنامه سایت