یکشنبه 06 بهمن 1398 برابر با 26 ژانویه 2020

برگزاري كارگاه آموزشي تربيت ارزياب در منطقه 8 عمليات انتقال گاز

در راستاي استقرار مدل تعالي سازي EFQM-2013 و حركت در زمينه تعالي، دوره آموزشي تربيت ارزياب و ارزيابي معيارهاي مدل EFQM-2013 با حضور مسئولين، متولیان و تسهیلگران و اعضای کمیته ها و کارگروههای تعالی منطقه 8 عمليات انتقال گاز در تبريز برگزار شد. به گزارش روابط عمومي منطقه 8 عمليات انتقال گاز ، دراين دوره آموزشي كه بمدت دو روز بطول انجاميد، عبدالحميد اقتداريان، مدرس و مشاور مستقل مديريت، اطلاعات مبسوطي دررابطه با ارزشها و مفاهيم بنيادين سرآمدي، اهداف جايزه ملي تعالي سازماني، دلايل استفاده سازمانها از مدل EFQM و ويژگي هاي يك ارزياب حرفه اي و توانمند را مطرح و در جمع فراگيران مورد بحث و تبادل نظرقرارداد.

اقتداريان با اشاره به مدل هاي تعالي سازماني يا سرآمدي افزود: اين مدل به عنوان ابزار قوي براي ارتقاء عملکرد سازمان به كار گرفته شده و با بكارگيري اين مدل ، ضمن اينكه يك سازمان مي تواند ميزان موفقيت خود را در اجراي برنامه هاي بهبود در مقاطع مختلف زماني مورد سنجش و ارزيابي قرار دهد، مي تواند عملكرد خود را با ساير سازمانهای مشابه و بویژه بهترین آنها در صنعت مقايسه كند .

وي اظهارداشت: سازمان متعالي سازماني است كه با اجراي رويكردها و فرآيندهاي مناسب به نتايج خوب دست يابد و ارتباط منطقي بين رويكردها و نتايج حاصله برقرار سازد و با تلاش مداوم براي استقرار رويكردها و بهبود مستمر آنها در جهت تحقق اهداف حركت كند.

مدرس اين دوره، ايجاد فضاي رقابتي، تشويق بنگاه ها براي انجام عمليات خودارزيابي و شناخت نقات قوت و زمينه هاي قابل بهبود خود و ايجاد فضاي لازم براي تبادل تجربيات موفق بنگاه ها و سازمانها را از اهداف جايزه ملي تعالي سازماني برشمرد.

اقتداريان در ادامه ضمن اشاره به سطوح تعالي افزود: سطوح تعالي، سازمانها را در دستيابي به تعالي متمايز مي كند و ميزان موفقيت آنها را در دستيابي به تعالي، نشان مي دهد و در اين ميان گواهی تعهد به تعالی، تقدیرنامه های تعالی در 5 سطح، تندیس های بلورین, سیمین و زرین به ترتيب از سطوح تعالي سازمان مي باشد.

در ادامه كارگاه آموزشي، شركت كنندگان با شیوه های آموزش و ارزیابی ارزیابان، اهم وظايف ارزيابان، منطق رادار و موارد ديگر، آگاهي يافته و ديدگاههاي خود را در قالب پرسش و پاسخ مطرح نمودند.

161 بازدید
رای دادن به این مورد
(0 رای)
منتشر شده در اخبار ویژه اسلایدر
کد خبر: 453

ارتباط با ما

عضویت در خبرنامه سایت