سه شنبه 13 خرداد 1399 برابر با 01 جون 2020

مدير منطقه 8 عمليات: غدیر تداوم رسالت پیامبر در ولایت علی است

همزمان با عيد سعيد غديرخم، مراسم گراميداشت جشن ولايت با حضور مدير‌، مسئولين و كاركنان منطقه 8 عمليات انتقال گاز، در تبريز برگزار شد.به گزارش روابط عمومي منطقه 8 عمليات انتقال گازايران ، در اين مراسم، يداله بايبوردي، مديرمنطقه 8، با اشاره به واقعه غدير خم و جايگاه والاي ولايت، سخناني را در باب شخصيت مولي الموحدين علي (ع) و مقام ولايت و حادثه غديرايراد نمود و گفت: غدیر تداوم و ادامه رسالت و پیامبری محمد(ص) در ولایت و امامت حضرت علی(ع) بوده و سرچشمه همیشه جوشان ولایت است.

بايبوردي اتحاد و همدلي مسلمانان را موجب انسجام اسلامي دانسته و الگوبرداري از زندگي امير المومنين علي(ع) و تبعيت از نهج البلاغه را براي نيل به سعادت معنوي و اخروي وظيفه همگاني اعلام نمود.

در ادامه مراسم حجه الاسلام و المسلمين سيدي ثاني، از اساتيد دانشگاهي و حوزوي، طي سخناني، غدیررا نشانه‌ای از تداوم خط نبوت، روزاکمال دین، اتمام نعمت و تداوم رسالت پیامبر بزرگواراسلام در ولایت علی (ع) دانست و گفت: ولایت فقیه استمرارحرکت انبیای الهی و جلوه‌ای از حماسه غدیر است و نگاه ما به مسأله ولایت فقیه، بايد نگاهی غدیری باشد.

وي افزود: اسلام بر پنج پايه استوار شده است؛ نماز، زكات، روزه، حج و ولايت و به هيچ چيز به اندازه آنچه در روز غدير به ولايت تاكيد شده، ندا نشده است.

سيدي ثاني اشاره كرد: در رواياتي كه از اهل بيت(ع) به ما رسيده، پايه ها و ستون هاي دين ذكر شده است ولي در همه اين روايات چيزي كه به چشم مي خورد؛ اهميت ويژه ولايت پذيري است كه ديگر پايه ها تحت الشعاع آن قرار گرفته است.

دراين مراسم بانشاط، ضمن اجراي برنامه هاي متنوع ، مداحان اهل بيت با مديحه سرائي و اشعار معنوي، شكوه خاصي به محفل سادات بخشيده و به رسم يادبود هدايايي به سادات منطقه، برترينهاي حجاب و عفاف و همچنين فعالان نماز اهداء گرديد.

230 بازدید
رای دادن به این مورد
(0 رای)
منتشر شده در اخبار ویژه اسلایدر
کد خبر: 440

ارتباط با ما

عضویت در خبرنامه سایت