سه شنبه 13 خرداد 1399 برابر با 01 جون 2020

راه اندازی و عملیاتی شدن نرم افزار مدیریت فعالیت های نگهداری و تعمیرات (IPCMMS) در منطقه 8 عملیات انتقال گاز به عنوان اولین منطقه از پروژه توسعه نرم افزار (IPCMMS) به مناطق 2، 3، 5 و 8

در ادامه حرکت به سمت ارتقای سیستم مدیریت نگهداری و تعمیرات شرکت انتقال گاز ایران بر اساس الزامات مدیریت دارایی های فیزیکی (ISO 55000) و به منظور مکانیزاسیون اطلاعات تجهیزات ایستگاه های تقویت فشار گاز و مراکز بهره برداری خطوط لوله و فرایند های گردش کار حوزه نگهداری و تعمیرات شاهد عملیاتی شدن نرم افزار IPCMMS در منطقه 8 عملیات انتقال گاز هستیم. نرم افزار مذکور جایگزین نرم افزار CMMS قبلی منطقه شده است که سال 88 راه اندازی شده بود. هم اکنون منطقه 8 به عنوان اولین منطقه از مناطق فاز 2 مکانیزاسیون ( مناطق 2، 3، 5 و 8) وارد مرحله بهره برداری شده است.

مدیرعامل شرکت انتقال گاز ایران با اعلام این خبر اظهار داشت: این پروژه با راهبری مدیریت برنامه ریزی ستاد شرکت انتقال گاز در همکاری مستقیم با واحد های ستادی و عملیاتی منطقه 8 با موفقیت طرح ریزی، پیاده سازی و عملیاتی گردیده است.

سعید توکلی گفت: در این راستا با هماهنگی و پیگیری مستقیم مدیریت منطقه، معاونت مهندسی، ریاست و کارشناسان برنامه ریزی و روش های تعمیراتی منطقه و مطابق با برنامه دوساله، کارگروه های جمع آوری اطلاعات، اطلاعات پایه ای تجهیزات (درخت تکنیکی، درخت فرایندی، درخت اجزاء و شاخص اهمیت )، برنامه های بازنگری شده و بهینه شده تعمیرات پیشگیرانه (PM JOB CARD) و اطلاعات کاربران (HR) را با حدود 15752 نفر ساعت کار کارشناسی در منطقه جمع آوری و در فرمت مناسب ورود اطلاعات، آماده کردند.

وی افزود: اطلاعات جمع آوری شده بالغ بر 2 میلیون سل (Cell) اطلاعاتی را شامل می شود که در نوع خود یکی از بزرگترین پروژه های جمع آوری اطلاعات نت در سطح کشور می باشد.
توکلی خاطر نشان کرد: آموزش میدانی و کاربری نرم افزار نیز ( IPCMMS ) نیز توسط کارگروه مشترک مناطق 4 و 8 با صرف حدود 3600 نفر ساعت، برای کاربران در سطح منطقه 8 عملیات انتقال گاز با موفقیت انجام گردید.

مدیرعامل شرکت انتقال گاز ایران با اشاره به این که نرم افزار IPCMMS، نرم افزار بومی در حوزه مکانیزاسیون فعالیت های نت می باشد گفت: این نرم افزار منطبق بر استاندارد های روز این حوزه، تجربیات برتر و دستورالعمل های تدوین شده در کمیته نت شرکت انتقال گاز، سفارشی سازی گردیده است.
وی در ادامه اظهار داشت: این نرم افزار شامل ماژول های مختلفی از جمله مدیریت اطلاعات و تجهیزات، داشبورد اطلاعات مدیریت، شاخص های کلیدی عملکرد، نت پیشگیرانه، نت اصلاحی، آرشیو فنی، مدیریت ابزار و قطعات و ..... می باشد. همچنین از قابلیت های دیگر نرم افزار مذکور امکان ارتباط دوطرفه و آنلاین با نرم افزار سیستم اطلاعات مکانی (GIS) می باشد که در حوزه برنامه ریزی منابع برای تجهیزات خطوط لوله بسیار مفید و کاربردی می باشد.

مدیرعامل شرکت انتقال گاز ایران در پایان سخنان خود بیان کرد: با راه اندازی و عملیاتی شدن این نرم افزار و با بارگذاری اطلاعات RM (Reliability & maintenance) در بانک اطلاعات این نرم افزار، پس از زمان کمی شاهد به وجود آمدن اطلاعات ارزشمندی جهت فاز تحلیل و مهندسی قابلیت اطمینان از جمله LCC و PHM و ... خواهیم بود.

190 بازدید
رای دادن به این مورد
(0 رای)
منتشر شده در اخبار ویژه اسلایدر
کد خبر: 423

ارتباط با ما

عضویت در خبرنامه سایت