سه شنبه 13 خرداد 1399 برابر با 01 جون 2020

هفته بسيج در منطقه 8 عمليات گرامي داشته شد

به مناسبت گراميداشت هفته بسيج، مراسمي با حضورمدير، مسئولين و جمعي از كاركنان منطقه 8 عمليات انتقال گاز ايران در تبريز برگزار شد. به گزارش روابط عمومي منطقه 8 عمليات انتقال گاز ايران، يداله بايبوردي، مديرمنطقه 8 ، در ابتداي مراسم ضمن تبريك و گراميداشت اين ايام مبارك، به بررسي و تبيين جايگاه بسيج در انقلاب اسلامي، معرفي افكار و انديشه هاي بسيج در جامعه و نقش بسيج در حفظ ارزشهاي دفاع مقدس پرداخت.

بايبوردي به عشق و ايثار، شجاعت و از خودگذشتگي بسيجيان اشاره كرد وافزود: اگر به دنبال عزت و سربلندي ميهن اسلاميمان هستيم بايد با تمام توان در همه عرصه هاي سازندگي همت گماشته و دنباله رو اهداف بسيجيان 8 سال دفاع مقدس باشيم چرا كه حضور بسيجيان در عرصه هاي مختلف باعث افتخارآفريني بوده و يك ضرورت محسوب مي شود.

در ادامه حجت الاسلام والمسلمين حاج آقا آسماني، سخنران اين مراسم ضمن تبريك هفته وحدت و بسيج گفت: وحدت و همبستگي در بين مسلمانان جهان يك امر حقيقي است زيرا كه پيامبر اسلام(ص) بر آن تاكيد داشته و آن را در بين امت خود توصيه كرده است.

آسماني افزود: دشمن با وحدت جهان اسلام مخالف است و انقلاب اسلامي ايران نيز در راستاي وحدت جهان اسلام و تلاش براي صلحي جهاني گام برمي دارد كه همين مهم سبب دشمني استكبار با نظام مقدس جمهوري اسلامي ايران شده است كه به حول و قوه الهي و وحدت مردم تمام اين دشمني ها نقش بر آب خواهد شد.

وي با تاكيد بر نهادينه كردن فرهنگ بسيجي در جامعه اظهار داشت: فرهنگي بسيجي فرهنگ خدمت رساني و روحيه شهادت طلبي است بايد در همه حال آگاه بود و اسير تبليغات منفي در فضاهاي مجازي نشد چرا كه بسيج از مظلوم حمايت مي كند و يار و ياور مظلومان است.

همچنين درادامه مراسم، عمران رضايي، فرمانده پايگاه مقاومت بسيج منطقه 8 عمليات انتقال گاز، ضمن ارائه گزارشي اجمالي از فعاليتهاي پايگاههاي مقاومت منطقه گفت: بسيج منطقه 8 در سال 1371 تاسيس و در حال حاضر 707 نفر از كاركنان منطقه را بعنوان نيروهاي بسيجي به عضويت خود درآورده كه از اين تعداد 618 نفر بصورت بسيجي فعال و 89 نفر نيز عادي فعاليت مي كنند.

رضايي افزود: پايگاه مقاومت بسيج منطقه با برگزاري كاروانهاي راهيان نور، اعزام كاروان زيارتي ارتحال امام(ره)، اردوهاي آمادگي، كوهپيمايي، برپايي ايستگاههاي صلواتي، ديدار ازخانواده هاي شهدا و .... همانند سالهاي قبل سعي درگسترش فعاليتهاي فرهنگي، ورزشي، علمي دارد.

بنابر اعلام اين گزارش، در پايان با اجراي برنامه هاي متنوعي از بسيحيان فعال و نمونه منطقه، نفرات برتر حلقه هاي صالحين و همچنين برندگان مسابقه فرهنگي تجليل و قدرداني به عمل آمد.

330 بازدید
رای دادن به این مورد
(0 رای)
منتشر شده در اخبار ویژه اسلایدر
کد خبر: 371

ارتباط با ما

عضویت در خبرنامه سایت