سه شنبه 01 آبان 1397 برابر با 23 اکتبر 2018

انگلیسی                  استانبولی

در ارزيابي عملكرد نيمه نخست سالجاري؛ سهم انتقال گاز منطقه 8 عمليات، بالغ بر 13 ميليارد متر مكعب بوده است

در نيمه نخست سالجاري بالغ بر 13 ميليارد متر مكعب گاز طبيعي از طريق تاسيسات و خطوط لوله منطقه 8 عمليات انتقال گاز ايران منتقل شده است. يداله بايبوردي، مديرمنطقه 8 با اعلام اين خبر گفت: مقدار گاز انتقالي از اين منطقه جهت مصارف خانگي، نيروگاهها، صنايع و صادرات در شش ماهه اول سالجاري، افزون بر 13 ميليارد متر مكعب بوده كه اين آمار در مجموع افزايش 20 درصدي ميزان گاز انتقالي در طول نيمه اول سالجاري نسبت به مدت مشابه سال قبل را نشان مي دهد.

بايبوردي افزود: از مجموع گاز انتقالي در طي شش ماهه سال 96 ، بالغ بر 7 ميليارد متر مکعب گاز به شركت هاي گاز استاني تحويل گرديده و افزون بر 6 ميليارد متر مكعب به پايانه هاي مرزي صادرات منتقل شده است.

مدير منطقه 8 عمليات انتقال گاز ايران با ستودن تلاشهاي پرسنل عرصه انتقال، خاطر نشان كرد: به دلیل حساسیت و اهمیت مصرف گاز طبیعی در بخش های مختلف، فعالیت ها در واحد هاي مختلف عملياتي با نظم و هماهنگی خاص به صورت شبانه روزی در حال انجام بوده تا هيچ مشكلي از بابت قطع و افت فشار گاز در فصول مختلف سال بوجود نيايد.

وي در ادامه بيان داشت: با در نظر گرفتن افت دما در اوايل نيمه دوم سال و كوتاه بودن فصل كاري در مناطق سردسير، ضرورت دارد استفاده بهينه از نعمت گاز طبيعي در كشور نهادينه شده و تمهيدات لازم جهت ارائه خدمات مطلوب و جلوگيري از هدر رفت اين انرژي پاك، صورت پذيرد.

310 بازدید
رای دادن به این مورد
(0 رای)
منتشر شده در اخبار ویژه اسلایدر
کد خبر: 276

ارتباط با ما

عضویت در خبرنامه سایت